Asociācijas sēdes

Par nakošo asociācijas sēdi tiks ziņots!

Aizvadītās sēdes:

Otrā LNDSA sēde
“Kognitīvie traucējumi - no zinātnes līdz praksei” (2018)

Šī gada 9.novembrī ir aizvadīta otrā LNDSA sēde "Kognitīvie traucējumi - no zinātnes līdz praksei". Sēdi atklāja vieslektore no Vācijas, MSc psiholoģijā Polina Arbuzova, sniedzot izpratni par metakognīciju, tās traucējumiem, zinātnisko un praktisko nozīmi. Psihiatre Dr. Lada Stoligvo runāja par psihoprofilakses iespējām pacientiem ar neirodeģeneratīvām slimībām. Par kognitīviem domēniem un to traucējumu veidiem varēja padziļināti uzzināt no neirologa, Dr. Andreja Kostika lekcijas. Sēdes noslējumā neiroloģe, Dr. Anželika Gudreniece prezentēja MoCA skalas pielietošanas un interpretēšanas algoritmu.
Pasākumu apmeklēja vairāk kā 160 speciālisti.

Izglītojošs pasākums ar vieslektoru no Japānas – prof. Michio Ono
„Kā mēs varam aizsargāt un rūpēties par saviem mīļajiem?”
17.08.2018.

17.08.2018. sadarbībā ar Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fondu organizēts informatīvais pasākums ar vieslektora no Japānas, Prof. Michio Ono, kurš ir speciālists ar lielu praktisku pieredzi medicīnā un pēdējos gadus fokusējas darbam ar vecāka gadagājuma indivīdiem un demenču pacientiem – viņu ārstēšanai un aprūpei.

„Saslimstība ar demenci ik gadu pieaug – paredzams, ka tuvāko 35 gadu laikā ar demenci sirgstošu cilvēku skaits dubultosies, skarot vairāk kā 130 miljonus cilvēku. Šo parādību var nosaukt par „Demence ekspoziju”. Nevienam nav imunitātes pret demences attīstību un tā ietekmē ne tikai pašu indivīdu, bet arī viņa tuviniekus, sabiedrību un valsti kopumā. Demence nav tikai atmiņas zudums, tā ietekmē arī spēju sazināties, veikt ikdienas aktivitātes, izmaina personību, rada uzbudināmību, dusmu lēkmes, halucinācijas vai depresiju, miegainību, nereti šie pacienti var uzvesties sabiedrībā nepieņemami. Tas viss uzliek lielu slogu uz ģimeni un aprūpētājiem gan fiziskā, gan emocionālā ziņā. Ģimenes locekļiem un aprūpētājiem ir cieši jāsadarbojas ar ārstiem, lai šie pacienti tiktu veiksmīgi ārstēti.
Prezentācijas mērķis ir sniegt zināšanas un prasmes, kas palīdzēs diagnosticēt pacientus ar demenci un novērtēt viņu simptomus, vienkārši novērojot viņu izmaiņas un izmantojot skalas. Jūs arī uzzināsiet, kā izvēlēties pareizo medikamentozo terapiju un uztura bagātinātājus – ko lietot un no kā atturēties. Kā ārstiem mums ir jāpieiet katram pacientam individuāli un atbilstoši viņu unikālajām reakcijām uz zālēm un apstākļiem, lai nodrošinātu vislabāko ārstēšanu un aprūpi. Ir laiks pilnveidoties un sadarboties cīņā pret šo epidēmiju.”

Prof. Michio Ono

“Biežākās neirodeģeneratīvās slimības neirologa praksē” (2017)

08.09.2017. tika aizvadīta pirmā Latvijas Neirodeģeneratīvo slimību asociācijas sēde, ko vadīja Asoc. prof. Guntis Karelis.

Dienas kārtībā tika iztirzāti Parkinsona slimības klīniskie aspekti un diagnostiskie principi, kas praktizējošam ārstam palīdz nonākt līdz diagnozei - to savā lekcijā prezentēja Asoc. prof. G. Karelis. Par Alcheimera slimības cēloņiem un prevenciju informēja dr. I. Paegle. Savukārt par Parkinsona slimības un Alcheimera demences ārstēšanas iespējām un taktiku varēja noklausīties Dr. O. Minibajevas un Dr. A. Gudrenieces prezentācijās.

Asociācijas sēdi apmeklēja vairāk kā 150 dalībnieki.

"Latvijas Neirodeģeneratīvo slimību asociācija"
Reģ. Nr.: 40008262513
Juridiskā adrese: Hipokrāta iela 2, Rīga, LV-1038
E-pasts: info@nervuslimibas.lv