Kursi
Par turpmākiem kursiem tiks ziņots!

Aizvadītie kursi
RSU profesionālās pilnveides kursi
„Rehabilitācijas iespējas pacientiem ar neirodeģeneratīvām slimībām”
14.12.2018.
14.12.2018. sadarbībā ar LNDSA un fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstiemtika organizēti RSU Tālākizglītības fakultātes profesionālās pilnveides kursi "Rehabilitācijas iespējas pacientiem ar neirodeģeneratīvām slimībām". Kursu ietvaros tika izskatītas multidisciplināras pieejas principi pacientiem ar neirodeģeneratīvu slimību nespējas vadīšanā, runāts par fizioterapeita, ergoterapeita, kā arī audiologopēda taktiku darbā ar neirodeģeneratīvu slimību pacientiem. Iztirzāta arī mākslu terapijas nozīme un pielietojuma iespējams šīs slimību grupas pacientiem.
Lektoru sastāvā: Dr. Ulla Bambīte - fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste; Anete Pētersone - fizioterapeite, Agnese Kārkliņa - ergoterapeite, Līga Savicka - audiologopēde, Jana Duhovska - mākslu terapeite.

Aizvadītie kursi
Profesionālās pilnveides konference
„Neirodeģeneratīvo slimību klīniskie un tiesiskie aspekti” 19.05.2018.
19.05.2018. sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti bija organizēta un universitātes Aulā novadīta konference, kas veltīta neirodeģeneratīvo slimībām ar pieeju tā no dažādiem skata punktiem. Konferences gaitā bija prezentēti neirodeģeneratīvo slimību klīniskie gadījumi ar kustību traucējumiem un kognitīvo spēju nomākumu, papildinot prezentācijas ar video piemēru demonstrēšanu no RAKUS „Gaiļezers” Vispārējās neiroloģijas nodaļas klīniskā arhīva. Konferences ietvaros neirodeģeneratīvās slimības tika skatītas no psihiatriskās puses ar terapijas, par ko plaši un izvērsti runāja psihiatrs asoc.prof. Māris Taube. Par klīniskā psihologa iespējām Latvijā darbā ar pacientiem, kuriem ir neirodeģeneratīva slimība, kas skārusi kognitīvo jomu prezentāja klīniskasi psihologs Jeļena Harlamova. Par rehabilitācijas iespējām Latvijā neirodeģeneratīvo slimību pacientiem, par svarīgumu savlaicīgi uzsākt rehabilitāciju, prehabilitāciju, par nozīmīgumu rehabilitācijas regularitātē un vēlamo taktiku rehabilitācijas procesā darbā ar šiem pacientiem informēja fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Illa Mihejeva. Ārste-psihoterapeite Inta Zīle pauda savā prezentācija par piederīgo/ aprūpētāju lomu neirodeģeneratīvās slimības pacienta dzīvē. Par tiesiskiem aspektiem neirodeģeneratīvo slimību gadījumā runāja juriste Barba Girgensone. Ar aprūpes iespējām, kas paredzētas indivīdiem ar kognitīviem traucējumiem, dalījās Dienas aprūpes centra „Agate” vadītāja Inese Jurisa. Konferences laikā tika arī aizskarts tik būtisks jautājums kā medikamentu kompensācija pacientiem ar kognitīviem traucējumiem.
Konferences dalībai bija pieteikušie vairāk kā 600 dalībnieki, paralēli notika arī konferences translācija uz citām Latvijas lielākajām pilsētām.
Paldies visiem, kas apmeklēja pasākumu!
Gaidīsim arī Jūsu jautājumus un ierosinājumus, ko droši variet iesūtīt asociācijas e-pastā info@nervuslimības.lv
Cienījamie lektori!
Asociācijas vārdā izsakām Jums lielu pateicību par ieguldīto darbu 19. maija konferences īstenošanā! Paldies, ka atradāt laiku dalīties Jūsu profesionālā pieredzē mūsdienās tik aktuālā jautājumā kā neirodeģeneratīvās slimības un kopīgi spert šo nelielo, bet tik svarīgo soli pretī uzvarai!
No sirds ceram arī uz mūsu turpmāko sadarbību, kas palīdzēs šajā kopīgajā cīņā par pacientiem ar neirodeģeneratīvajām slimībām un viņu piederīgajiem, veicinot ārstu un sabiedrības izglītošanu par šīm slimībām, to diagnosticēšanu, pacientu ārstēšanu, rehabilitāciju, sociālo adaptāciju un aprūpi, kā arī juridisko aspektu risināšanu!
Kopā mums izdosies!
Ar patiesu cieņu,
LNDSA valdes priekšsēdētā Olga Minibajeva
un LNDSA valdes loceklis asoc.prof. Guntis Karelis

Aizvadītie kursi
RSU profesionālās pilnveides kursi
“Neirodeģeneratīvo slimību pamati” 08.12.2017.
08.12.2017. tika organizēti RSU Tālākizglītības fakultātes profesionālās pilnveides kursi "Neirodeģeneratīvo slimību pamati", kur dalībniekiem bija iespēja noklausīties prezentācijas par ekstrapiramidālās sistēmas darbības principiem un klīniskām izpausmēm patoloģiju gadījumā; iedziļināties diskinēziju, Parkinsona slimības, Parkinsona plus sindromu, kā arī citu kustību traucējumu patoģenēzē, klīnikā un izmeklēšanas taktikā un ekstrapiramidālās sistēmas slimību medikamentozajā korekcijā.
Kursu ietvaros tika runāts par galvas smadzeņu strukturālām un funkcionālām izmaiņām demenču gadījumā, par demenču izmeklēšanas un ārstēšanas taktiku, kā arī tika prezentēti klīniskie gadījumi.
Programmas vadītājs: asoc. prof. G. Karelis
Lektori: Asoc prof. G. Karelis, Dr. O. Minibajeva, Dr. I. Paegle,
Dr. A. Gudreniece, Dr. A. Kostiks, Dr. J. Mednieks, Dr. G. Gulbe.